patent_ukr 2018-08-17T11:25:41+00:00

ПАТЕНТУВАННЯ ВИНАХОДІВ (КОРИСНИХ МОДЕЛЕЙ) В УКРАЇНІ

Мета

Отримати охорону винаходу (корисної моделі) в Україні. Оскільки складання заявки на винахід (корисну модель) вимагає великого досвіду і знань, необхідно обов’язково звернутися до фахівця – патентного повіреного.

Процес

Заявка на корисну модель проходить формальну експертизу, в результаті чого Укрпатент надсилає рішення про видачу патенту (або попередньому відмову). Якщо рішення позитивне, сплачуються держмито за видачу патенту і збір за публікацію, після чого заявник отримує патент на корисну модель. Термін дії патенту на корисну модель – 10 років від дати подання заявки за умови щорічної сплати збору за підтримання патент в силі.

Необхідно подати правильно оформлену заявку на винахід (корисну модель) до Укрпатенту і сплатити збір.
За заявкою на винахід обов’язково проводиться кваліфікаційна експертиза. Клопотання про її проведення може бути подано протягом 3-х років від дати подання заявки. За результатами кваліфікаційної експертизи приймається рішення про видачу патенту на винахід, або про відмову у видачі.
Якщо рішення позитивне, сплачуються держмито за видачу патенту і збір за публікацію, після чого заявник отримує патент на винахід. Термін дії патенту на винахід – 20 років від дати подання заявки за умови щорічної сплати збору за підтримання патенту в силі.

Що необхідно надати

Оскільки складання заявки на винахід (корисну модель) вимагає великого досвіду і знань, необхідно обов’язково звернутися до фахівця – патентного повіреного, який визначить обсяг надання необхідної інформації.
Також необхідно надати довіреність патентному повіреному (нотаріально завіряти не потрібно).

Форма для замовлення послуги